PAGDER’den Eğitime Robot Bağışı

PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün: “İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün altyapısını Endüstri 4.0’a uygun hale getireceğiz”.

 

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Sivil Toplum Kuruluşları arasında Okul-Sanayi İş Birliği projesinin ilk destekleyicisi olan PAGDER, geçtiğimiz yıllarda da okula toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde mali değere sahip makine ve ekipman bağışında bulunmuş ve öğrencilerin son teknolojiye uygun üretim ekipmanları ile eğitim görmesi için destek vermişti.

 

PAGDER, enjeksiyon makinaları, ekstrüzyon hattı, kırma makinesi, kalıp, hammadde ve makine yağı bağışının ardından bu seferde robot bağışı yaparak öğrencilerin mezun olduklarında iş hayatında yoğun olarak kullanılmaya başlanan teknolojileri yakından tanımasını hedefliyor.

 

Mezun olana iş garanti!

 

İKMİB Başkanı Adil Pelister, İSO Kurumsallaşma Meclis Çalışma Komitesi Başkanı Ömer Karadeniz, İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, İKMİB Plastik Komitesi Başkanı Mehmet Uysal ve SOCAR Türkiye eski CEO’su Kenan Yavuz’un da katılım sağladığı bağış töreni 16 Mayıs 2019 Perşembe günü İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Törende söz alan PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün robot bağışının gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Enelkon Otomasyon A.Ş. ve Hürmak Plastik A.Ş. ile kalıp bağışında bulunan Ceylan Makine Kalıp’a teşekkürlerini iletti. Sözlerine “Endüstri 4.0’ın konuşulduğu bu dönemde geleceğin işgücü olacak olan gençlerin kendilerini otomasyon alanında geliştirmeleri gerekiyor. Bu perspektiften bakıldığında bugün yaptığımız bu bağışın önemi daha net olarak görülecektir” diye devam eden Gülsün, ülkedeki nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına eğitime yaptıkları bağışların hız kesmeden devam edileceğini ve okuldan mezun olanların işlerinin hazır olduğunu ifade etti.

 

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Teknik Öğretmeni Levent Özbaşaran ise bölüme verdikleri destekten dolayı PAGDER’e teşekkür ederek, “PAGDER’in destekleri ile birlikte bölümümüz, okuldaki en modern altyapıya sahip oldu. Yapılan bu bağışlarla öğrencilerin bölüme ilgisinin de her geçen yıl arttığını görüyoruz” dedi.

 

Bağış töreninin sonunda ise İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Hüseyin Nisan, robot ve kalıp bağışında bulunan Enelkon Otomasyon, Hürmak Makina ve Ceylan Makine’ye sertifikalarını takdim etti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016