Hakkımızda

Türkiye Plastik Sektörü, Türkiye ekonomisinde her yıl büyüyerek, başarılı bir performans sergilemekte ve üretim kapasitesi ile global bir oyuncu olma yolunda ilerlemektedir.

Sektörünün 2023 yılı vizyonu; havacılık, telekomünikasyon, sağlık, savunma sanayi gibi ileri teknoloji ve yüksek katma değerli sektörlerde öne çıkmak, geri dönüşümü artırarak kaynak kullanımını azaltmak, üretim teknolojilerinde enerji verimliliğini arttırmak ve 18 milyar dolar ihracat ile 500 milyar dolarlık toplam ihracat hedefinin % 4’ünü, alt sektörü olduğu 50 milyar dolarlık kimya ihracat hedefinin % 30’unu gerçekleştirmektir.  

Yukarıda bahsedilen hedeflere ulaşılırken, küçükte olsa bir katkıda bulunabilmek için Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları ve sektör ile bire bir ilgili ambalaj, elektrik, kimya, kauçuk ve makine teknolojileri sektör temsilcilerini aynı şemsiye altında toplamak, tanıtımlarını yapmak ve bu firmalara ulaşmak isteyen kişi ve kurumların daha hızlı bir şekilde iletişime geçmesini sağlamak amacıyla 2013 yılında www.plastikpazari.com yayın hayatına başlamıştır.

Sizleri de bu şemsiye altında görmekten, sektörün diğer üyeleriyle buluşturmaktan ve tanıtımınızı yapmaktan mutluluk duyarız.

Firma rehberi 'mizdeki sektör ürün grupları 'ndan bir kaçı şunlardır:

1- Kimyasal Hammadde ( çinko stearat, kalsiyum stearat, kalsiyum oksit, titandioksit, pe wax, magnezyum stearat, antimony, gaz alıcı, yanma geciktiriciler, nem alıcı)

2- Plastik Hammadde (polimerler, polietilen, polipropilen, pvc, polisterin, copolimer, alçak yoğunluklu polietilen, yüksek yoğunluklu polietilen, eva, polyofin, lldpe, ldpe)

3- Kalsiyum Karbonat (kalsit, film kalsit, 5 mikron kalsit, 3 mikron kalsit, kaplı kalsit, CaCO3)

4- Elektrik Malzeme ve aksesuarı

5- Bahçe Mobilyası

6- Plastik Ürün Makinesi

7- Ambalaj Sanayi

8- Kauçuk Sanayi

9- Mobilya Aksesuarı

10- Plastik Mutfak Eşyası ve Ev Gereçleri

 

SİZ GÖNDERİN, BİZ YAYINLAYALIM

Şirket ve  ürün haberlerinizin www.plastikpazari.com da yer almasını istiyorsanız, bu bilgileri bize gönderebilir ve sektör rehberimizde yayınlatabilirsiniz.

 

Haberlerinizin  yayınlanması için tek yapmanız gereken haber ve makalelerinizi resimleriyle birlikte info@plastikpazari.com mail adresine göndermek.

Sağlıkla, bereketli kazançlar…

 

Saygılarımızla

 

www.plastikpazari.com

 

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016